Про компнанію Каталог продукції   Статті Контакти   Карта сайту
 

ТОВ «ПанаФарб»

51921, Україна
Дніпропетровськая обл.
м. Дніпродзержинск
вул. Залізнична, 60
067 561-80-36

Home Статті Що треба знати про фарби та їх використання?
Що треба знати про фарби та їх використання?

Безліч фірм пропонують сьогодні найширший спектр лакофарбової продукції. Пропозиції настільки різноманітні, що складно відразу визначитися у виборі. Для того, щоб уміти правильно вибрати необхідну фарбу, ґрунтовку, шпаклівку й інші матеріали, бажано знати види фарб, їхнє призначення і способи застосування. 

Основою фарб і емалей є сполучні - саме вони після висихання фарби утворять на офарблюється поверхности, що, суцільну тонку плівку. Найпоширеніші сполучні: мінеральні - цемент, вапно, рідке скло; органічні - алкидні смоли, латекси, акрилати, оліфи, полівінілацетати, нітрат целюлози; мела-міноалкидні смоли, кремній-органічні сполуки й інші. До складу фарб також входять пігменти, які надають фарбам колір, наповнювачі, розчинники й розріджувачі, функціональні добавки та речовини, що сприяють утворенню плівки на офарблюємой поверхні, і регулюють швидкість цього процесу. Вибір допоміжних матеріалів - ґрунтовок, шпаклівок, розчинників і інших визначається видом фарби.

 

Для обробки стін і стель випускаються три основні групи фарб. До першого належать фарби на мінеральній основі; до другого - емалі на синтетичному сполучному: алкидних смолах, полівінілацетаті, латексах, акрилатах і т.д., до третього - олійні фарби на оліфах. При виборі фарби треба, насамперед, виходити з вимог, пропонованих до стійкості покриття при експлуатації, ураховувати декоративний вид покриття, що щадить відношення до навколишнього середовища, а також не забувати про вартість фарби.

Фарби для внутрішніх і зовнішніх робіт істотно різняться по стійкості при експлуатації. Перші не здатні витримувати тривалий вплив погодних умов: вони швидко руйнуються під впливом вологи, температурних коливань, прямих сонячних променів. Фарби для зовнішніх робіт витримують вплив всіх перерахованих факторів. Якщо буде потреба ці фарби можна використовувати і для внутрішніх робіт.

При виборі фарб для обробки оштукатурених поверхонь треба враховувати їхню стійкість до лугів. Свіжа вапняна штукатурка й бетон, навіть через деякий час після висихання, зберігають лужні властивості, і це може привести до руйнування сполучного, вхідного до складу фарби.

При фарбуванні приміщень важливо враховувати й вологість офарблюємої поверхні. Фарби й емалі на алкидних сполучних швидко руйнуються на сирих поверхнях. Водоемульсійні фарби, що створюють пористу плівку, більш стійкі до впливу вологи. Немаловажно вдало вибрати колір. При виборі кольору враховують освітленість приміщень, зорове сприйняття його розмірів, що виникає після фарбування, а також вплив тих або інших кольорів на людину.

Розрізняють хроматичні й ахроматичні кольори. Хроматичні, у свою чергу, діляться на теплі й холодні. До теплого ставляться - жовтий, червоний, жовтогарячий, до холодних - голубий і синій. Ахроматичні кольори - білий, сірий і чорний. По яскравості розрізняють тони інтенсивні й неінтенсивні.

Фарбування теплими неінтенсивними тонами найбільш сприятливо впливає на людину, інтенсивні тони дають оптичний ефект «виступання»: розміри приміщення якби зменшуються. При фарбуванні ахроматичними й неінтенсивними холодними хроматичними тонами досягається ефект «відступання»: приміщення здається більшим, ніж є в дійсності.

Добре освітлену денним світлом кімнату можна офарблювати в будь-який колір. Для приміщень, довгостроково освітлюваних електричним світлом, необхідно враховувати, що колір, обраний при сонячному світлі, може змінюватися при штучному освітленні.

Фарбами та емалями на синтетичних сполучних і оліфах можна офарблювати оштукатурені, бетонні, дерев'яні, металеві поверхні, шпалери й склообої.

Для обробки стін і стель використуються наступні фарби й емалі:


- водоемульсійні полівінилацетатні фарби - утворюють пористе покриття, стійкі до впливу лугів, легко миються водою, висихають за 1 -2 години;
- фарби на основі акрилових сополімерів - зносостійкі, витримують значні механічні навантаження, стійкі до частого миття;
- латексні фарби - відрізняються підвищеною еластичністю, стійкі до миття, рекомендуються для фарбування шпалер і скло-шпалер;
- акрилові емалі - зносостійким, міцним, вологостійкі, розчинником є вода. Випускаються спеціальні акрилові емалі для фарбування вікон, нагрівальних приладів. На відміну від олійних фарб, акрилові емалі не жовтіють згодом;
- алкидные - їх, у свою чергу, можна підрозділити на дві групи: олійні фарби й алкидные емалі. Стійкі до вологи, мають великий ступінь дифузії;
- швидковисихаючі нітроцеллюлозні емалі;
- поліуретанові емалі.